Порушення сексуального лібідо
Це відчуття сексуального бажання, яке змушує займатися сексом та концентруватися на досягненні цієї мети. Зниження лібідо – проявляється пониженням або повною відсутністю сексуальної потреби і навіть уникнення сексуальних контактів. При цьому еротичні подразники викликають дуже слабке сексуальне збудження або повну відсутність реакції.
Знижене лібідо
Причини зниження лібідо:
- Первинні чи вторинні гормональні порушення.
- Психічні фактори (тривалі стресові стани та депресії).
- Прийом деяких медикаментів (антидепресанти, нейролептики).
- Супутні гострі та хронічні соматичні захворювання.
З причин, що призводять до зниження статевого потягу чоловіка, слід виділити нестачу статевих гормонів (зокрема тестостерон) та психологічні порушення. При цьому зниження лібідо, ізольовано викликане психологічними факторами і порушеннями, зустрічається у чоловіків відносно рідко. Практично завжди вдається виявити різні соматичні захворювання, що у формуванні цієї проблеми.
У свою чергу, недостатній статевий потяг, спричинений різними соматичними захворюваннями або гормональними порушеннями, можуть призводити до приєднання психологічного компонента. У такому разі при усуненні початкових причин існує ймовірність збереження проблеми. Це необхідно враховувати під час проведення лікування.
Діагностика
Діагностика ґрунтується на виявленні основних причин. При цьому важливим є визначення стану гормонального статусу чоловіка. Також важливим є виявлення всіляких порушень психогенного характеру та супутніх соматичних захворювань.
При оцінці гормонального статусу чоловічого організму мають значення:
- Тестостерон загальний
- Тестостерон вільний
- Секс стероїд зв’язуючий глобулін (СССГ)
- Лютеїнізуючий гормон (ЛГ)
- Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ)
- Пролактін
Лікування порушення сексуального лібідо
Першочерговою є необхідність усунення причини, що призвела до порушення гормонального фону, або формування психогенних розладів, а також лікування супутніх захворювань. Тобто терапія повинна включати нормалізація гормональних порушень, лікування соматичних захворювань, усунення психологічного компонента.
При ізольованому зниженні секреції тестостерону проводиться замісна гормональна терапія.
Важливо пам’ятати! Правильний діагноз на підставі статті чи сайту неможливий. Обов’язково потрібно консультуватись у лікаря уролога!
Микола Анатолійович Горбатий
лікар уролог
Лікуванням порушення сексуального лібідо у Запоріжжі займається кандидат медичних наук, лікар уролог-андролог сексопатолог із досвідом клінічної практики понад 25 років.