Пн.-Сб. 8:00-18:00

Гіперплазія передміхурової залози

Гіперплазія передміхурової залози

Таке захворювання як гіперплазія передміхурової залози відноситься до пухлини доброякісного характеру. Часто її так і називають: ДГПЗ або, просто, аденома. Ці два поняття позначають те саме і виражаються в розростанні та утворенні вузликів у периуретральному відділі простати, які, згодом, ведуть до обструкції сечовивідних шляхів.
Гіперплазія передміхурової залози займає, мабуть, перше місце за поширеністю у чоловіків вікової категорії після 50 років. Досить сказати, що половина 50-ти літніх чоловіків страждають на цю недугу. А в 80-річній віковій категорії гіперплазія передміхурової залози вражає до 90% чоловіків.

Донедавна лікування гіперплазії передміхурової залози було лише оперативним, проте, зараз ми дедалі більше застосовуємо медикаментозні, нехірургічні методи.

Причини виникнення гіперплазії передміхурової залози

Основною причиною розвитку гіперплазії передміхурової залози є вікові гормональні зміни в організмі чоловіків. Чим старший чоловік, тим більше порушується метаболізм тестостерону (чоловічий статевий гормон) і тим більше збільшується рівень вмісту в крові естрогенів (жіночих статевих гормонів). Також важливе значення має активність цих гормонів у простаті.
Гіперплазія передміхурової залози саме розвивається, а чи не з’являється. Це процес накопичення, який може тривати не один десяток років. Спочатку з’являються мікроскопічні вузлики, які дуже повільно збільшуються до більших розмірів, і тільки тоді починають проявлятися симптоми. На ранніх стадіях гіперплазію передміхурової залози можна виявити лише шляхом УЗД простати. Причому чим раніше виявити хворобу, тим лікування матиме більш сприятливий прогноз.

Досить рідко гіперплазія передміхурової залози протікає поодинці. Набагато частіше, поряд з нею, виникають ускладнення, такі як цистит, сечокам’яна хвороба, гематурія, простатит, що вже обумовлюється, пієлонефрит, орхоепідідіміт, гідронефроз, ХНН, уретрит, хронічна затримка сечі і так далі.

Симптоми гіперплазії передміхурової залози

  • Перша стадія (І).
    Чоловік скаржиться на слабкий струмінь під час сечовипускання. Сам процес сечовипускання утруднений, але при цьому відзначається почуття сильного позиву до сечовипускання, особливо в нічний час.
  • Друга стадія (ІІ).
    Струмінь сечі стає зовсім млява, тонка, після процесу сечовипускання з’являється почуття незакінченого акту сечовипускання, ніби хочеться ще, а сечі немає. Це відбувається внаслідок того, що сечовий міхур через гіперплазію передміхурової залози не може випорожнитися повністю, що веде до гострої затримки сечі і як наслідок порушення ниркової функції.
  • Третя стадія (ІІІ).
    Це найскладніший ступінь гіперплазії передміхурової залози. Розвивається парадоксальна ішурія, тобто, при наповненому сечовому міхурі немає жодних позивів до сечовипускання через відсутність м’язового тонусу. При цьому сечовивідні канали розширюються, а сеча починає капати з уретри.

Лікування гіперплазії передміхурової залози у Запоріжжі

Зрозуміло, що найкраще розпочати лікування гіперплазії передміхурової залози на ранніх стадіях. Для цього слід чоловікам із групи ризику, а саме тим, кому виповнилося 50 років і вище, проходити раз на рік профілактичний огляд з метою раннього виявлення та початку своєчасного лікування гіперплазії передміхурової залози.

Донедавна лікувальна тактика щодо аденоми передміхурової залози була загальноприйнятою: оперативною, особливо на 2 та 3 стадіях. Останні 20 років шляхом активного вивчення причин та механізмів розвитку, клінічного перебігу ДГПЗ відбувається широке впровадження медикаментозних (неоперативних) способів лікування. Це вже кілька поколінь препаратів, що блокують процес розвитку (гіперплазії) аденоми простати, що полегшують акт сечовипускання та рослинного походження, які при адекватному застосуванні дають тимчасовий чи стійкий позитивний результат.
Практикуючий уролог Горбатий Н.А добре знайомий з різними методами діагностики та лікування гіперплазії передміхурової залози, тому вибір тактики ведення у конкретній клінічній ситуації у нас є оптимальним.
У нашій практиці вибір методу лікування для кожного пацієнта передбачає всебічне осмислення аспектів захворювання та оптимізацію балансу між терапевтичним ефектом та можливими ускладненнями чи протипоказаннями того чи іншого методу.
Ми рекомендуємо оперативне лікування хворим, прогноз лікування яких, за даними лабораторно-інструментального обстеження, не дозволяє очікувати достатнього клінічного ефекту від застосування консервативних методів або якщо вже проведена терапія не дає необхідного результату. В інших випадках як перший етап можлива консервативна терапія, вид і характер якої визначаємо за результатами детального урологічного обстеження.
При виборі методу лікування ми керуємося віком пацієнта, його загальним соматичним станом, статевою функцією та зацікавленістю хворого у її збереженні. Наприклад, чоловікам 40-60 років із збереженою статевою функцією та хворим старше 80 років із тяжкими супутніми захворюваннями, доцільно призначаємо медикаментозну терапію.

Якщо у Вас виникли питання щодо лікування гіперплазії передміхурової залози, зателефонуйте мені

Горбатый Николай Анатольевич

Микола Анатолійович Горбатий

лікар уролог

Лікуванням гіперплазія передміхурової залози у Запоріжжі займається кандидат медичних наук, лікар уролог-андролог сексопатолог із досвідом клінічної практики понад 25 років.

+38(050)709-47-17

+38(067)327-74-24

Записатись